החזון של FIRST בישראל -

להיות הארגון המשמעותי בישראל לחשיפה וקירוב ילדים ובני נוער למדע וטכנולוגיה תוך פיתוח ושימור תרבות ארגונית וחברתית ערכית

 

המשימה: לחשוף בפני הנוער טכנולוגיות חדשניות ולעודד אותם להיות המנהיגים והיזמים של המחר. וזאת באמצעות תחרות רובוטיקה בינלאומית המעניקה השראה למדע, טכנולוגיה והנדסה, תוך התנסות אישית וערכים לשיתוף פעולה ומעורבות בקהילה.

 FIRST דין קיימן - מייסד

דין קיימן הוא ממציא, יזם ויועץ בעולם המדע והטכנולוגיה. תשוקתו ונחישותו לעזור לאנשים צעירים לגלות את ההתרגשות והתגמול של עולם זה,

הם אבני היסוד של FIRST

במשך למעלה מ -25 שנים, קיימן הובילה את הצמיחה של FIRST אל המקום שבו הוא מוכר כיום באופן אוניברסלי כארגון ללא מטרת רווח המוביל בפיתוח המעורבות של ילדים ברחבי העולם לתחום ה- STEM :

Science, Technology, Engineering and Mathematics (מדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה)

Gracious Professionalism® - מקצועיות אדיבה

מקצועיות אדיבה הינה חלק מהשאיפה לחיים ברי משמעות. 
ניתן לתרום לחברה וליהנות מהסיפוק הטמון בידיעה שפעלת בהגינות וברגישות.

ד"ר וודי פלאוורס Woodie Flowers יועץ מקצועי של FIRST ופרופסור ע"ש פפלרדו להנדסת מכונות במכון לטכנולוגיה של מסצ'וסט (MIT) טבע את מטבע הלשון מקצועיות אדיבה – ®Gracious Professionalism

מקצועיות אדיבה מהווה חלק מהאתוס של FIRST מדובר בדרך עשייה המעודדת עבודה בעלת איכות גבוהה, מדגישה את ערכו של הזולת, ומכבדת את האינדיבידואל ואת הקהילה.

הודות למקצועיות אדיבה, מושגים כמו תחרות ורווח הדדי אינם רעיונות נפרדים. מקצוענים אדיבים לומדים ומתחרים עד קצה היכולת, אך נוהגים בכבוד ובאדיבות אחד כלפי השני לכל אורך התהליך. הם נמנעים מלהתייחס לאדם כלשהו כמפסידן. אין סגנון דיבר מנופח- חזה, וגם אין אמירות מתקתקות ודביקות. ידע, תחרות, ואמפתיה משתלבים יחדיו בנינוחות.

במרוצת הזמן, מקצועיות אדיבה הינה חלק מהשאיפה לחיים ברי משמעות. ניתן לתרום לחברה וליהנות מהסיפוק הטמון בידיעה שפעלת בהגינות וברגישות.

Coopertition® - שיתוף פעולה בתחרות

Coopertition מייצר חדשנות. ב-FIRST  , ערך ה- Coopertition מייצג חסד וכבוד בלתי מסויגים יחד עם התחרות העזה ומבוסס על הרעיון ועל הפילוסופיה לפיה קבוצות וצוותים יכולים וצריכים לעזור ולשתף פעולה זה עם זה גם כאשר הם מתחרים.

ערך זה כולל למידה של חברי הצוות, למידה ממנטורים, יחד עם מנטורים ומדריכים ופירושו להתחרות תמיד, אך לסייע ולאפשר לאחרים כאשר אתה יכול.

?FIRST מה זה

עבור תלמידים ותלמידות מגן חובה ועד תיכון זה הכיף הכי גדול שיש. עבור המדריכים, המנחים והמנטורים זו החוויה הכי מספקת שתחוו אי פעם. עבור התורמים והשותפים זו ההשקעה הכי נאורה שתוכלו לתת.

FIRST – For Inspiration and Recognition of Science and Technology, הנו ארגון בינלאומי ללא מטרת רווח אשר נוסד בארה"ב בשנת 1992 על ידי היזם והממציא דין קיימן מתוך מטרה לאפשר לצעירים לגלות את ההתרגשות והתגמול של תחומי ההנדסה, המדע והטכנולוגיה, כל זאת באמצעות תכניות רובוטיקה חדשניות.

תכניות אלו המעוררות השראה בקרב ילדים ובני נוער, משלבות התרגשות, יצירתיות ומטפחות כישורי חיים ביניהם: ביטחון פנימי, תחושת מסוגלות, יכולת עבודה בצוות, יכולת קבלת החלטות, ניסיון בתכנון וניהול משאבים, כישורי מנהיגות ועוד, כל זאת על בסיס הערכים המרכזיים של FIRST

מקצועיות אדיבה – ®Gracious Professionalism ו- ®Coorpetition המחנכים את המשתתפים והקהילה כולה לראיית הזולת בכל עת, למעורבות פעילה בקהילה תוך הנאה מהסיפוק הטמון בידיעה שפעלת בהגינות וברגישות

 

החוויה הגדולה של FIRST מגיעה לשיאה בתחרויות רובוטיקה ארציות ובינלאומיות, בהן זוכים המשתתפים להערכה רבה, שיפור הביטחון הפנימי, יצירת קשרים חדשים ולעיתים אף לגלות את מסלול הקריירה העתידי שלהם.

 

ב- FIRST משתתפים כ- 500,000 תלמידים ותלמידות ממעל 80 מדינות, מתוכם מעל 12,000 תלמידים ותלמידות בישראל. יחד עימם מעורבים מאות אלפי מורים, מדריכים ומתנדבים.

FIRST ישראל נוסד בשנת 2005 על ידי האלוף במיל' אביהו בן-נון ובשיתוף עם הטכניון – המכון הטכנולוגי לישראל. הן בישראל והן בעולם, פעילותנו נשענת על מעורבותם האדירה של מאות אלפי מתנדבים, השותפים לקהילת FIRST.

חזון ומשימה

"FIRST זה יותר מרובוטים. הרובוטים הם הכלי לתלמידים ללמוד מיומנויות חיים חשובות. לעתים קרובות תלמידים מגיעים בלי לדעת למה לצפות –

לא מהתכנית ולא מעצמם. הם מסיימים, גם אחרי העונה הראשונה, עם חזון, ביטחון פנימי, ועם תחושה שהם יכולים ליצור את העתיד שלהם"

 

                                                                                                                                                                                      דין קיימן, מייסד FIRST

 
 
 

 6299714 ליסין 14, תל אביב יפו

14 Lessin St, Tel Aviv Yafo

T: +972-77-5256428

M: +972-50-9040466

F: +972-153-509-040466

  • Facebook - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Instagram - White Circle